Kilo Aldırıcı Yiyecekler

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-yiyeceklerYemek yediğiniz halde bir türlü kilo alamıyorsanız beslenme programınızı değiştirmeniz gerekiyor demektir. Yağlı unlu hamur işleri ve şekerli tatlılar tüketmek kilo almanızı sağlar. Ancak sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeniz için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Metabolizmanızın fazla çalışması stres depresyon ve kullanılan bazı ilaçlar kilo almanızı engelleyebilir.

Öncelikle bir hastalığınızın olup olmadığını öğrenip tedavi olmalısınız. Gün içinde alınan kalori miktarının harcanan kalori miktarından daha fazla olması kilo almanızı sağlar. Ancak yağlı kızartmalar yerine fırında pişmiş yemekler tüketebilirsiniz. Şerbetli tatlıları azar azar tüketmek gereklidir. Sağlıklı kilo almanın tek yolu günlük aldığınız kalori miktarından 400 kalori daha fazlasını tüketmek gereklidir. Ayda 1-2 kilo almak sağlıklıdır. Hızla alınan kilolar sağlık problemlerini de beraberinde getirdiğinden ideal kilo alma yöntemi yavaş kilo almadır.

Kilo almak için kalori bakımından zengin olan kilo aldırıcı yiyecekler tüketmek gereklidir. Haftada hayvansal ve bitkisel yağları düzenli olarak tüketmek gereklidir. Haftada 3 defa balık ya da et yağı tüketebilirsiniz. Zeytinyağı fıstık yağı fındık yağı soya yağı ve tereyağını yemeklerde bolca kullanmalısınız. Zeytinyağlı salata yapabilirsiniz. Kahvaltıda fındık ezmesi ekmeğinize sürebilirsiniz. Ayrıca meyve içecekleri tüketmek kilo almanızı sağlar. Bir bardak meyve suyunda 2-3 meyve bulunacağından doğal şeker alabilirsiniz. Şerbetli tatlılar yerine daha sağlıklı olan meyve sularını tüketerek de aynı kaloriyi alabilirsiniz. Karbonhidrat bakımından zengin olan makarna ekmek pilav gibi besinleri ana öğünde tüketmelisiniz. Aşırı yağlı yiyecekler kolesterole neden olduğundan yemeklere azar azar katabilirsiniz.

Zayıf kişilere kilo aldırabilmek için az miktarda sık öğünler halinde yemek yemeleri tavsiye edilir. Öğünlere kilo aldırıcı yiyecekler ilave edilir. Bunlar elma suyu ananas suyu üzüm suyu gibi meyve suları domates suyu pekmez tahin kuru kayısı kuru üzüm susam bal tam buğday ekmeği yulaf ezmesi keten tohumu yağı tereyağı yumurta balık yağı patates peynir gibi besleyici değeri yüksek ve vitamin bakımından zengin besinlerdir. Ayrıca ceviz badem fındık kabak çekirdeği ay çekirdeği gibi kuru yemişleri ara öğünlerde bolca tüketmek istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kilo Aldırıcı Toz

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-tozZayıflamaya çalışan insanlar kadar kilo alamamaktan şikâyet eden insanlar da var. İdeal kiloya ulaşmak için elinden geleni insanlar yapar.  Kilo alamamak ciddi hastalıkların habercisidir.  Kilo almanın birçok sebebi var. Bunların başında psikolojik sebepler yer alırken şeker kolesterol hormonel sebepler tiroit gibi hastalıklardan dolayı da kilo almanıza engel sebepler var. İnsanlar her şey yaptığı halde kilo alamıyor ve ne yapması gerektiğini düşünüyor. Zayıflık en büyük fiziksel problemleri beraberinde getiriyor. Bunun sonucunda  doktora başvurulduğunda yapılan tahliller sonucu her şey normal  olduğu zaman kilo aldırıcı toz insanlar için ön plana çıkıyor. Tek çözüm olarak kilo aldırıcı toz insanların kurtarıcısı oluyor.  Kilo aldırıcı tozları kullanarak kilo almaya çalışıyorlar.

Kilo aldırıcı toz neler içerir? Kilo aldırıcı tozun içinde protein karbonhidrat ve vitaminler bulunuyor. Kilo aldırıcı toz masıl ve kazein içerir.  Masıl proteinler içeren tozlar vücutta hızlı bir şekilde emildiğinden kilo almanıza daha çok yardımcı oluyor. Karbonhidrat sayesinde kasların daha hızlı toparlanmasına ve kalori olarak insanlara dönmesine yardımcı oluyor. Kazein proteinlerin emilmesi daha yavaştır. Böylece vücuttun yağ oluşumu yerine kas oluşumunu sağlar. Kilo aldırıcı tozun yağ oranı az olmalıdır. Kilo aldırıcı toz; süt muzla birlikte alınarak içilirse kilo almanıza daha çok yardımcı olur. Kilo aldırıcı toz alındığı zaman yemek yeme ihtiyacı daha fazla artıyor. Böylelikle kullanan kişiye  daha çok yemek yeme hissi veriyor. Kilo aldırıcı tozu önerilen dozda günde 1 defa alındığı zaman vücuda ve metabolizmaya olumsuz etkiden korur. Egzersiz yapılarak enerjiye dönüştürülerek daha sağlıklı kilo alınabilir. Ayrıca egzersiz yapıldığında yemek yeme hissi daha çok artacağından dolayı kilo almada yararlı bir yoldur.

Kilo aldırıcı tozu kullanan kişiler yağ yerine sağlıklı bir şekilde kas olarak kilo almaya başlıyor. Kilo aldırıcı tozun faydaları nelerdir? Yediklerinizi daha hızlı bir şekilde sindirilmesine yardımcı olur ve etkisini kısa sürede gösterir.  Ayrıca vitamin mineral ihtiyaçlarını vücuda veriyor. Kilo almaya yardımcı toz sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde ideal kiloya kavuşabilirsiniz.

Kilo Aldırıcı Protein Tozu

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-protein-tozuGenellikle sporcuların kas yapmasını sağlayan protein tozları vücudun ihtiyaç duyduğu proteini almanızı sağlayarak sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo almanıza yardımcı olur. Vücudun günlük alması gereken proteini pratik bir şekilde almanızı sağlayan kilo aldırıcı protein tozu vücut geliştiren sporcuların kas yapmasını da sağlamaktadır. Protein özellikle et ve tavukta bulunur. Her zaman et ve tavuk tüketilemediğinden vücut proteine ihtiyaç duyar. Hiç bir yan etkisi bulunmayan protein tozları düzenli olarak tüketildiğinde vücudun kas inşasını yapar.

Peynir altı suyunun veya yumurta proteininden elde edilen protein tozları tamamen doğal olarak üretilir. Hiçbir zararı bulunmayan bu ürünle kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Peynir altı suyunun izole edilerek çeşitli işlemlerden geçildikten sonra elde edilen Whey proteini tamamen doğal ortamda üretilerek hazırlanır. Günde 50 gram protein almak için ortalama 7 adet yumurta yenilmesi gereklidir. Oysa günde bu kadar yumurta tüketmek hem vücut için zararlı hem de uğraştırıcıdır. Kilo aldırıcı protein tozu almak istediğiniz proteini pratik bir şekilde en sağlıklı haliyle almanızı sağlar. Özellikle sporcuların antrenman sonrasında su ile karıştırarak tüketmesi gereklidir. Kas lifleri tarafından hızla emilerek kasları besleyen bu ürün ile kısa sürede kas yapabilirsiniz. Protein tozlarının içerdiği vitaminler creatin’ler glutamine’ler ve amino asitler her türlü hastalığa karşı direnç kazanmanızı sağlar ve gün içinde enerji vererek halsiz ve yorgun düşmenizi önler. Protein tozları emilimin daha fazla olduğu sabahları aç karnına ya da spor sonrası tüketilmesi daha faydalı olacaktır.

Sporcuların yanı sıra aşırı zayıf kişilerin kilo alması için diyetisyenler tarafından önerilen kilo aldırıcı protein tozu kasın oluşumu için gerekli olan maddeleri vücuda sağlar. Düzenli beslenmenize ve yaptığınız antrenmana göre kas yapma hızınız değişir. İçinde hiç bir kimyasal madde içermeyen bu ürün bir doping değildir. Tamamen sağlıklı bir şekilde kısa sürede kilo almanızı sağlar vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılar. Kas oluşumunu hızlandırarak vücudunuzun gelişmesini sağlar. Günde 1 defa bir bardak suyla ya da sütle karıştırılarak tüketilen protein tozu sayesinde kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Kilo Aldırıcı Diyet

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-diyetKilo almak için rasgele beslenmekten çok bilinçli ve planlı beslenmek gerekir. Kilo almak neden önemlidir? Çünkü sağlık bir yaşam sürdürebilmek için vücudumuzun belirli oranları korumak gerekir. Vücudun boy ve ağırlık oranı dengeli olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için de alınan kalorinin tüketilen kaloriden fazla olması gerekir. Bu da planlı bir diyet sayesinde gerçekleştirilebilir.

Kilo alabilmek için bazı bilgilerin bilinmesinde fayda bulunmaktadır. Çünkü bir yandan kilo aldırıcı diyet uygularken diğer yandan kilo kaybı yaşamak istenmez. Bu sebepten öncelikle bilmemiz gereken şeylerden bahsedelim. Alınan besinlerin fayda sağlamasını ortaya çıkaran bazı alışkanlıklar olabilir. Örnek verecek olursak sigara kullanmak besinlerin kalori değerini bilmemek gibi. Öncelikle bu yönde adımlar atmak ve bilgilenmek gerekir.  Ayrıca bağırsak ve mide hastalıkları da kilo almayı engelleyen etmenler olabilir. Parazitler yediğiniz besinlere ortak olabilir. Bunun yanında hormonlarda oluşabilecek bozukluklar da uyguladığınız diyeti hedefine ulaştırmayabilir. Öncelikle bu tür engellerin giderilmesi gerekir. Ayrıca istenilen kiloda olamamanın insanı olumsuz yönde etkileyebileceğinin de bilincinde olmak gerekir. Yani uygulanacak diyete hem psikolojik açıdan hem fiziki açıdan hazır olmak son derece önemlidir.

Diyet süresince uyulması gereken şeyler;

Diyet yapan kişi çay kahve alkol tüketimini oldukça azaltmak gerekir.  Bunun yanı sıra mideye yorgunluk veren şeyleri yememeye dikkat edilmelidir. Mideyi yormayan kalorisi yüksek besinler tercih edilmelidir. Bütün bunları tamamladıktan sonra şimdi bir kilo alma diyetine bakalım.

Kilo aldırıcı diyet:

Sabah kahvaltısı: kahvaltıda bir kaşık pekmez veya bal yenilmelidir. 100 gr beyaz peynir yararlı olacaktır. 4-5 dilim ekmek 10 gr tereyağı 10 tane siyah zeytin ve haşlanmış yumurtanın yanında bir bardak tam yağlı süt oldukça doyurucu bir kahvaltı olacaktır.

Öğle yemeği: bu öğünde 120gr kırmızı et haşlaması veya balık ızgarası 3-4 dilim ekmek bir tabak bol yağlı salata bir tabak pilav bir porsiyon tatlı

Akşam yemeği: 1 kâse çorba veya kuru baklagil yemeği bir tabak makarna 4-5 dilim ekmek bir kâse sütlü tatlı çeşidi. Bu diyet kilo aldıracaktır.

Kilo Aldırıcı Besinler Listesi

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-besinler-listesiKilo almak için gerekli besinleri almak lazımdır. Protein karbonhidrat ve yağ yönünden doyurucu besinleri bilmeden yapılan beslenme fayda vermeyebilir. Ayrıca yakılan kaloriden fazlasını almıyorsanız yine kilo alamayabilirsiniz. Bütün bunların yanında kilo almanızı engelleyen nedenlerin de ortadan kaldırılması gerekir. Sigarayı bırakmak ya da hormonal bozuklukları tedavi etmek gibi. Bütün bunlar tamamsa o zaman hangi besinlerin kilo aldırdığını bilmek gerekir.

Kilo almak istiyorsak tükettiğimiz kaloriden daha fazlasını almamız gerekir. Bunun için ne kadar kalori tükettiğimizi bilmek lazımdır. Örneğin oturarak çalışan birisi günde yaklaşık olarak 2000-2500 kalori tüketir. Ortalama beden işleri ve hareketlilik gerektiren işlerde çalışan bir insan yaklaşık olarak 2500-3000 kalori tüketir. Ağır beden işlerinde çalışanlar ise 4000-4500 kalori tüketmektedir. Kilo alabilmek için yediğimiz besinlerin kalori oranını bilmek oldukça önemlidir. Şimdi besinlerin listesine ve kalori miktarına bakalım.

Kilo aldırıcı besinler listesi şu şekilde olmaktadır:

Yağlar:

 • 100 gr tereyağı 900 kalori,
 • 100 gr balık yağı 910 kalori,
 • 100 gr bitkisel yağ 900 kalori,

Haşlanmış besinler,
Izgara ve fırın yiyecekleri,
Süt ve yoğurt ürünleri,

 • 100 gr Koyun sütü 135 kalori,
 • 100 gr Yağlı inek sütü 60 kalori,
 • 100 gr Beyaz peynir 240 kalori,
 • 100 gr Kaşar peyniri 400 kalori,

Unlu gıdalar:

 • 100 gr Makarna 365 kalori,

Ekmek çeşitleri:

 • 100 gr Üzüm pekmezi 290 kalori,
 • 100 gr Kuru kayısı 300 kalori,
 • 100 gr Ceviz 650 kalori,
 • 100 gr Şam fıstığı 595 kalori,
 • 100 gr Fındık 635 kalori,
 • 100 gr Badem 600 kalori,
 • 100 gr Siyah zeytin 205 kalori,
 • 100 gr Hindistan cevizi 600 kalori,
 • 100 gr tahin helvası 515 kalori,
 • 100 gr Alabalık 170 kalori,
 • 100 gr muz 100 kalori,
 • 100 gr çikolata 528 kalori,
 • 100 gr kraker 479 kalori,
 • 100 gr patates cipsi 568 kalori.

Bu kilo aldırıcı besinler listesi kilo almak isteyenler için başucu listesi olması gerekir. Proteinlerden yüzde 60 oranında karbonhidratlardan yüzde 40 oranda yağlardan ise yüzde 10 oranda tüketmek gerekir.

Kilo Aldıran Gıdalar

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldiran-gidalarGündemdeki popüler konular genellikle nasıl kilo verilir yönünde olmaktadır. Bu birçok kişinin sağlık açısından giderilmesi gereken önemli bir sorunudur. Bunun yanısıra sağlığımızın düzenli bir şekilde devam etmesinin yolu da mevcut kilosunun boyla orantılı olarak ideal düzeyde olmasıdır. Yani kilo vermek kadar kilo almak da gerekebilir. Ancak öncelikle şu husussu belirtmek de büyük yarar vardır. İdeal olmanız gereken kilonun çok altındaysanız bunun sebeplerini ortaya çıkarmanız gerekir.

Haliyle bu tıbbi bir destekle mümkündür. Doktorunuza zayıflıkla ilgili gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Çıkacak sonuçlara göre hareket edilmelidir. Zira zayıflığınız başka bir hastalığın habercisi de olabilir. Örneğin asalaklar hormonal bozukluklar yetersiz beslenme teşhis edilmesi gereken bazı hastalıklar ve stres gibi nedenler zayıflığa yol açabilir. Şayet doktorunuz zayıflığınızın sadece yetersiz gıdadan kaynaklandığını tespit ettiyse ve size kilo alma yönünde bir tavsiyede bulunduysa yapmanız gereken kilo almak için kilo aldıran gıdalara başvurmak ve gerekli kürleri uygulamaktır.

Peki, günlük kalorinizi artıracak kilo aldıran gıdalar nelerdir? Normal bir kişi günlük 2500 kaloriye ihtiyaç duyuyorsa kilo alması gereken kişi bunun çok üzerinde kalori alması gerekecektir. Öncelikle bitkilerden başlayalım: Bitkiler kilo aldırmasa da iştah açıcı bileşenlere sahiptir. Bunlar; kişniş pelinotu anason frenk kimyonu kereviz tohumudur. Bitkisel destek dışında kilo aldırıcı vitaminlerden de faydalanılabilir. Ancak bu yöntemlerden en önemlisi kilo aldırıcı besinleri tüketmektir. Bu gıdalar şunlardır: Üzüm pekmezi bal kuru kayısı zeytin hayvansal sütler peynir çeşitleri ceviz alabalık soya fasulyesi şekerpare helva çeşitleri tereyağı fındık badem fıstık ezmesi çikolata kuruyemişler avokado kuzu ciğeri patates esmer pirinç yumurta sarı ya da siyah üzüm. Özellikle üzüm hem iştahınızı açar hem de kilo aldırır. İçeceklerden ise üzüm ve elma suyu tüketilebilir.

Kilo almada nelere dikkat edilmelidir? Biyolojik metabolizmanız geceleyin daha yavaş çalışacağından enerjiye dönüştürmek için kalorileri daha az yakacaktır. Bu nedenle kilo aldırıcı besinleri akşam öğününde almak avantajlıdır. Bunun dışında sıvı besinler kalori alımını daha kolaylaştırır. Spor egzersizleri de önemlidir. Böylece hem iştahınız açılacak hem de yağsız bir şekilde kilo almanız sağlanacaktır. Bu açıdan kilo aldırıcı sporcu ürünleri almak da faydalı olabilir. Bunun dışında besin çeşitlerini ayırt etmeyin. Çünkü kilo aldıran gıdalar farklı besin  çeşitlerine yayılmıştır.

Kilo Aldıran Besinler

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldiran-besinlerKilo vermek her ne kadar çok istenen bir durum olsa da bazı insanlar için kilo almak da son derece önemlidir. Çünkü sağlıklı bir yaşam sürebilmek için belli bir kiloya sahip olmak gerekir. Kilo almak için de diyet uygulanabilir. Belirli bir diyet programı uygulanmadan yararlı besinler alınmadan kilo sağlıklı kilo almak zordur. Aşırı zayıf bünyeli olanlar vücudun kalori miktarını artırmak zorundadır. Bu vücudun normal işlevlerini yerine getirmesi açısından önemlidir. Bunun için de kilo aldıran besinler gerekir.

Kilo aldıran besinler nelerdir? Kilo aldıran besinler protein karbonhidrat ve yağ bakımından zengin besinlerdir. Kilo alma diyeti uygulamak için; aldığınız gıdanın yüzde ellisi protein olması gerekir. Yüzde 40 kadar da karbonhidrat almak gerekir. Kalan yüzde 10 ise yağ olmalıdır. Kilo alırken ve verirken bilinçsiz rasgele beslenmek sağlık açısından zararlıdır.

En yararlı protein kaynağı olan kırmızı et tüketimi kilo almada çok önemlidir. Özellikle yağsız sığır eti tercih edilebilir. Yumurta ise yine protein kaynağıdır. Bunun yanında yumurtada A DE vitamini bulunması kilo almak için gereklidir.  Kuru yemişlerde bu konuda yararlı olacaktır. Doğmamış yağ protein ve lifler barındırmaları badem ceviz fıstık gibi kuru yemişleri kilo almada önemli bir yere koyar. Balıklar da kilo almada önemli rol oynarlar. Somon alabalık morina uskumru ton balığı gibi balıklar çok miktarda Omega-3 yağ bulundurmaları dolayısıyla tercih edilmelidir. Bu açıdan keten tohumu da kilo aldıran besinler arasındadır. Bunların yanında süt yoğurt peynir de protein kaynağı olarak ve sindirim sistemini rahatlatması açısından kilo almada önemli rol oynarlar.

Kilo almada bu besinleri tüketmek tüketmekten kaçınılmamalıdır. Üstelik öğün sayısı arttırılıp daha sık yemek yararlı olacaktır. Yukardaki besinlerin yanında diğer gıdalar da kilo almada yararlı olacaktır. Kepekli ürünler; kepekli ekmek kepekli makarna patates tavuk baklagiller yer fıstığı fıstık ezmesi bezelye soya ve sebzeler ve meyveler kilo almak için tüketilebilir. Kilo almak için elbette yeterli beslenmek gerekir. Bunun yanında hangi besinlerin kilo aldıracağını bilmek gerekir.

Kesin Kilo Aldırıcı

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kesin-kilo-aldiriciTürkiye’de yaklaşık olarak son on yılda yaygın olarak hemen hemen her bireyde rastlanan bir hastalık olan kilo alamama rahatsızlığı artık her yaştaki bireyde görülmektedir. İnsanların cinsiyeti yaşı ne olursa olsun söz konusu kilo alamama rahatsızlığını yaşayabilmektedirler. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenip kilo almak isteyen her birey için kesin kilo aldırıcı ürünler hiç şüphesiz aşırı derecede yağlı şekerli yani kalorili besinlerin tükenilmesidir. Kilo alamama problemi olan bireylerin söz konusu ürünleri sık sık tüketerek kilo alma ihtimali oldukça yüksektir.

Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyen her bireyin ilk olarak alanında uzman deneyimli ve tecrübeli bir beslenme uzmanına diyetisyene dâhiliye doktoruna ya da endokrin bölümü doktoruna acil olarak danışması gerekmektedir. Bireyler ilk olarak kendi doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Daha sonra ise kesin kilo aldırıcı besinleri ya da ilaçları tüketmeleri gerekmektedir. Çünkü her bireyin sağlık durumu ya da sindirim sisteminin çalışma düzeni farklıdır. İşte bunun için de bireylerin kendi doktorlarına danışması herkes için önerilmektedir. Bireyler doktor tavsiyesi üzerine ve aynı zamanda da herhangi bir rahatsızlığı yok ise yani; tansiyon hastalığı şeker diyabet hastalını ya da hormonal bir rahatsızlığı yok ise söz konusu unlu yağlı şekerli ve bol kalorili gıdaları tüketmesi gerekmektedir. Bireyler tüketmiş olduğu unlu mamuller şekerli gıdalar bol bol tuz ya da şerbetli tatlılar gibi yiyecekleri sık sık tüketmesi her bireyin kilo almasına büyük bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Ayrıca; yaşlıların yetişkinlerin gençlerin hatta ve hatta çocukların dahi akşam saatlerinde ve özellikle de gece saatlerinde metabolizmaları gündüz saatlerine nazaran daha yavaş çalışmaktadır. İşte bu bağlamda bireylerin özellikle de akşam ve gece saatlerin de sık sık bol kalorili ve yağlı hatta şerbetli yiyecekleri yemesi her doktor tarafından tavsiye edilmektedir.

Netice itibariyle kilo almak isteyen her birey dengeli ve düzenli beslenme koşullarına mutlaka uymalı ve doktor tavsiyesi üzerine genel olarak yüksek kalorili besinleri sık sık tüketmelidir.

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı

Written by admin. Posted in Kilo Almak

istah-acici-kilo-aldiriciGünümüzde hemen hemen her beş kişiden ikisi artık kilo alamam problemi yaşamaktadır. Özellikle son yıllarda tüm Türkiye ve Avrupa ülkelerinde sıkça karşılan bu durum kolay tedavi edilebilir nitelikte bir hastalık olarak tabir edilebilmektedir. Dengeli ve düzenli beslen koşulu ile kısa sürede sağlıklı olarak ortadan kalkabilecek bu durum; her yolu denemiş fakat yinede hem diledikleri hem de sağlıklı kiloya ulaşamamış olanlar iştah açıcı kilo aldırıcı besinler ve protein yardımı takviyeleri ile söz konusu mevcut olan kilo alamama sorununu her birey kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedirler.

Gençlerde çocuklarda yetişkinlerde hatta yaşlı olan bireylerde dahi artık günümüz koşullarında sık sık karşılaşılan bir durum olmuştur kilo alamama rahatsızlığı. Özellikle diyabet yani şeker hastaları hormonal rahatsızlığı olan guatır hastaları da sık sık bu kilo alamama sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Doğal besinleri tüketerek kilo almak isteyen bireylerin herhangi bir sağlık problemi yok ise; unlu mamulleri yağlı ve şekerli olan yüksek kalorili besinleri ve makarna ya da pirinç içerikli yiyecekleri sık sık tercih etmeleri gerekmektedir. Ayrıca her bireyin ilk olarak; diyetisyen endokrin dâhiliye gibi bölümlere gidip doktor tavsiyesi ile kendi bedenlerine ve sağlık koşullarına uygun olarak belirlenmiş kilo alma diyetini de uygulamaları gerekmektedir.

Her yaştaki bireyin özellikle akşam ve gece saatlerinde metabolizmaları oldukça yavaş bir şekilde çalışmaktadır. İşte bu bağlamda kilo almak isteyen bireylerin herhangi bir mide kalp ya da bağırsak rahatsızlığı yok ise; özellikle akşam ve gece saatlerinde sık sık kalorili ya da unlu mamulleri tüketmeleri önerilmektedir. Bireylerin bu geç saatlerde metabolizmaları yavaş çalıştığı için böylece her birey yemiş olduğu her gıda yardımı ile kolaylıkla kilo alabilecektir.

Netice itibariyle kilo almak isteyen her birey iştah açıcı kilo aldırıcı besinler yardımı ile yorulmadan ve sıkılmadan doğal olan tüm besinler ile kolaylıkla kilo alma faaliyetlerini gerçekleştirmiş olabileceklerdir. Bu bağlamda söz konusu besinler ile her birey ideal olan ve sağlıklı kilolarına kolaylıkla ulaşabilecektir.

İbrahim Saraçoğlu Kilo Alma Kürü

Written by admin. Posted in Kilo Almak

ibrahim-saracoglu-kilo-alma-kuruKilo almak isteyen kişiler için İbrahim Saraçoğlu kilo alma kürü ile bitkisel yöntemlerle kilo almak mümkün olmaktadır. Kadın ve erkek metabolizması farklı hız ve yapıda çalışmaktadır. Bu açıdan İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan kilo alma kürü erkek ve kadınlara özel olarak ayrı ayrı hazırlanmaktadır.

Bayanlar için uygulanacak kilo alma kürü;

Bayanlar için hazırlanan İbrahim Saraçoğlu kilo alma kürü öncesinde sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği arasında yer alan zaman diliminde 3 – 4 tane karanfil yarım bardak su ile çiğnemeden yutulur. Yedi gün boyunca uygulanacak olan bu işlemin ardından küre başlanmaktadır. Bu kür boyunca hangi et ürünü tercih edilirse edilsin yanında mutlaka pişmiş ya da ızgara yapılmış domates tüketilmesi gerekmektedir. Sadece normal buğday ekmeği tüketilen bu kürde bir ay boyunca her gün 10 – 15 adet Antep fıstığı tüketilmelidir.

Öğle yemeklerinde bir adet haşlanmış patates ve tatlı sivri biberin olduğu salata tüketilmelidir. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 fincan melisa çayı içilmelidir. Meyve yenmek istendiğine ise meyve bir kâse yoğurda doğranıp tüketilmelidir. Tatlıların üzerine tarçın serpilmeli kek ve pastalara da tarçın ilave edilmelidir. Bu kürle beraber günde en az 20 dakika yürüyüş yapılmalı ve yürüyüşler hep aynı saatlerde yapılmalıdır.

Erkekler için uygulanacak kilo alma kürü;

Erkekler için uygulanacak kilo alma kürüne başlamadan önce bir hafta boyunca iki adet başparmak büyüklüğünde kök zencefil bir bardak suda demlenerek sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında içilir. Sonrasında küre başlanır. Kilo alma küründe tüketilen et ürünlerinin üzerine kekik serpilerek tüketilmelidir. Sadece normal buğday ekmeği tüketilmeli ve 1 ay boyunca her gün 10 – 15 adet antepfıstığı yenilmelidir. Öğle yemeği için 1 adet haşlanmış patates ve tatlı sivri biber eklenmiş salata tüketilmelidir. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 fincan kuşburnu çayı içilmelidir.

Meyveler bir kâse yoğurdun içerisine doğranarak tüketilmelidir. Erkekler için uygulanacak olan bu kürde meyve olarak taze beyaz üzüm ve muz tüketilmesi daha faydalıdır. Tatlılar aç karnına yenmeli ve üzerine limon sıkılarak tüketilmelidir. Küre ek olarak günde 20 dakika aynı saatle içerisinde yürüyüş yapılmalıdır. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kilo alma küründe uyulması gereken bazı yasaklar bulunmaktadır. Bu yasaklar günde 2 bardaktan fazla çay ve 1 fincandan fazla kahve tüketilmemesi turşu karabiber acı biber ve sütü 2 ay süreyle tüketilmemesi bezelye nohut karnabahar ve lahananın tüketilmemesi olarak sıralanabilir. E olarak kaymak ve katı yağ kullanımından da kür boyunca kaçınılması gerekmektedir.

aa