En Etkili Nasıl Kilo Alınır?

Written by admin. Posted in Kilo Almak

Aşırı kilolarından şikâyetçi olarak zayıflamak isteyen insanoğlu kadar aşırı zayıflıktan şikâyetçi olarak kg almak isteyen insanların sayısı da bir fazlaca fazladır. Eğer sizde zayıfsanız ve kg almak istiyorsanız dengeli ve tertipli beslenerek bunu oldukca basit bir halde yapabilirsiniz. Ancak bazen zayıflığa birtakım hastalıklar niçin olduğundan İlk olarak bu şekilde bir esenlik sorununuzun olup olmadığını araştırmalısınız. Eğer zayıflığınız bir esenlik problemi ile ilgiliyse bu durumda İlk olarak bu sıhhat sorununuzu düzeltmelisiniz.
Etkili bir halde iyi mi kg alınır merak ediyorsanız sizde aşağıdaki şekilleri dikkatli bir halde uygulamalısınız. Bu sayede yakın zamanda arzu ettiğiniz kiloya ulaşacaksınız.
Kilo almak için ilk başlarda kendinize bir program hazırlamalısınız. Bu program içinde hangi gıdaları tüketmeniz gerektiği ve öğünlerinizin ne kadar sıklıkla olması icap ettiğini belirtmelisiniz. Etkili bir halde kg alabilmeniz için Ü ana ve Ü ara öğün yemelisiniz. Ana öğünlerinizde vücudunuza daha oldukca protein ve karbonhidrat yüklemesi yaparken ara öğünlerde ise daha fazlaca vitamin ve mineral takviyesi yapmalısınız. Alacağınız bütün bu takviyelerde eşit oranlarda olmalıdır. Hem böylece sıhhatli bir vücuda da kavuşabilirsiniz.
Öğünlerinizde mutlaka sağlıksız yemeklere yer vermemelisiniz. Özellikle abur cuburlardan uzak durmalısınız. Bunun yerine kuruyemiş ve meyve tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra kızartma türlerinde de uzak durmalısınız. Yemeklerinizi kızartmak yerine haşlamalısınız. Böylece hem gıda değerleri ölmemiş bununla birlikte sıhhatli bir halde beslenmiş olacaksınız.
Kilo almak için sporda çok etkilidir. Spor yardımıyla yediklerinizin yağa dönüşmesini engelleyecek ve kas haline çevireceksiniz. Bu sayede de fit bir görüntüye haiz olacaksınız. Ayrıca spor yaptığınızda daha fazlaca yiyecek de yiyebileceksiniz.
Kilo aldırıcı şekilleri uygularken öğünlerinizde salata şeklinde hafifçe ürünlere yer verebilirsiniz. Ancak salataları mütevazi olarak değil de patates, havuç, tavukgöğsü şeklinde yiyecekler ile zenginleştirerek tüketmelisiniz.
Sağlıklı bir kilogram almak için ne olursa olsun aşırı yağlı yiyecekleri yememelisiniz. Çünkü bu tür yemekler size kg aldırmış olduğu kadar sağlığınızı da bozacaktır. Eğer kg alayım derken sağlığınızdan olmak istemiyorsanız bütün bunlara dikkat etmelisiniz. Böylece yakın zamanda arzu ettiğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa