Zayıf Kadın İçin Kilo Almak

Written by admin. Posted in Kilo Almak

zayif-kadinKadınlarda kilogram mevzusu nerede ise yaşamsal örutubet taşır. Bir bayan için doğumundan, okul yıllarına, genç kız hallerinden, evliliklerine kadar geçen her süreçte kg son aşama önemlidir.

Kimileri bulunmuş olduğu kilodan memnunken, kimileri için konum hiç iç açıcı değildir. Özellikle yaz mevsiminin yaklaşmaya başladığı günlerde bütün hanımlarda rejim telaşı adım atar. Bazıları zayıflamak için, bazıları ise kilogram almak için başladıkları rejim programlarına binbir hevesle sürer.

Çok sık rastlamasak da cılız bayanların kilogram problemi çok daha depresif haller oluşturur. Iücutlarına müsait elbise bulamamaları, kendilerini giyindikleri elbise içinde kötü hissetmelerine yol açar. Üstüne üstlük çevredekilerin negatif eleştirileri daha çok üzülmelerine yol açar. Herhangi bir rahatsızlıktan ötürü değilse, genel anlamda genetik olan zayıflık birtakım hanımefendiler için ciddi anlamda rahatsız etme emaresi. Bedenen hasta değilse bile çevreden gelen tepkilerle ruh sağlığını bozabiliyor.

 ‘Giydiğin yakışmıyor, üzerine oturmamış veya pantolonun içini dolduramamışsın’ benzer biçimde aşşalayıcı cümleler, hanımefendileri bedenen değil ruhen da cılız düşürüyor. Kilo almak için birçok yola başvuran ve kilogram alma sonucu edinen bayan, uyguladığı rejim programıyla kendini disipline ediyor.

Kilo mevzusundaki rahatsızlığı eşinden, veya adam arkadaşlarından duyan hanımefendiler, çok daha çok hassaslaşıyor. Beğenilmeme veya aldatılma korkusuna kapılan kadının ruh sağlığı bozulmaya başlıyor. Sosyal dünyasına yansıyan bu konum, giderek içine kapanıklık olarak aşama kaydediyor. Eğer sıhhatli bir vücuda haiz olma çabasına girmezse, depresif bir yaşam yaşamaya devam ediyor.

Möyle bir kritik hanımefendi arkadaşlarından veya komşularından geliyorsa, genel anlamda ilişkisini bitirmekle yetiniyor. Çünkü bir karı en büyük kırgınlığını başka bir bayanın aşşağılamasından ötürü yaşayabiliyor. Zayıf bir karı için kg almak, oldukça zor ve zahmetli bir süreç. Önce kendini ruhsal olarak hazırlamalı ki, sonraki aşamalar başarıya ulaşmış olsun.

Bir hanıma kilosuyla alakalı kritik yaparken, bir defa daha düşünmek icap eder. Kendini herşeyi ile bir bütün olarak gören hanımefendiler, eleştiriye tahammül edemez, veya stres olarak dışarı yansıtır. Kilo hikayesinde meydana getirilen eleştiriler birtakım bayanlar için hakaret kıymeti taşır. Bu tamamen ruhsal bir vaziyet olmakla beraber, kendi içlerinde yaşayacakları üzüntüyle de alakalıdır. 

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa