İştah Açan Besinler Ve Bu Besinlerin Doğru Tüketimi

Written by admin. Posted in Kilo Almak

istah-acanKilo almak için en iyi yol iştah açan, karbonhidrat ve protein ağırlıklı gıdaları tüketmek oluyor. Bu gıda değerleri kalorisiz ve abur cubur olmayan nerdeyse her besinde değişik oranlarda bulunuyor. Bu besinlerin tüketilmesi kadar iyi mi tüketildiği de önemli bir noktayı oluşturuyor. Doğru zamanda doğru biçimde tüketilmeyen besinlerin vücuda bir tesiri veya yararı bulunmuyor. Şimdi hangi, iştah açıcı besinlerin iyi mi tüketilmesi gerektiğine değinelim.

 Kilo aldırıcı besinlerin başlangıcında protein ve karbonhidrat ağırlık besinler olarak et ve et ürünler, balık, makarna, ceviz, avokado, tavuk ürünleri şeklinde besinler geliyor. Öncelikle her ana öğünde ne olursa olsun bir et ürünü, tavuk ürünü yahut balık bulunmalı. Bunların yanında tahıllar veya baklagiller öğüne eşlik etmeli. Aynı zamanda yeniden her ana öğünde sebze yahut meyve bulunmalı. Göylece her öğün eksiksiz tamamlanmış oluyor. Aynı zamanda azca öğün ne olursa olsun kilogram almak isteyen kişilere öneri edilmiyor. Öğünler minimum Ü en çok 6 içinde olmalı. Möylece vücut daha iyi sindirebiliyor ve metabolizmayı pozitif yönde olarak etkiliyor.

 Ara öğünler oldukça önemli oluyor. Ara öğünlerde abur cubur yerine kuru yemişler, sıcak ballı süt yahut tatlı benzer biçimde besinler öneriliyor. Göylece bu besinler her vücudun enerji ihtiyacını karşılıyor bununla birlikte kilogram alımına destek oluyor. Mündüz ara öğünlerinde kuru yemiş, akşamüstü ara öğünlerinde tatlı gece yatmadan önce de ballı süt öneriliyor. Fakat yatmadan önce tüketilen ara öğün minimum 45 dakika önce olmalı.

Kilo aldırıcı etkenler içinde iştah açıcı bitkisel çaylar da bulunuyor. Bu çaylar organik oldukları için hiçbir zararları da bulunmuyor. Fakat tekrar de günde Ü fincandan fazla içilmesi önerilmiyor.

Nasıl kg alınır sorusuna daha verilecek birçok ergonomik çözüm bulunuyor. Fakat hem de bu besinler tüketilirken şahsi alerjilerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Sonuçta internette, dergilerde veya kitaplarda önerilen yollar her insana müsait olabilecek öneriler olamayabiliyor. Fakat birçok insan bu durumu gözden kaçırdığı için küçük problemler yaşayabiliyor.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa