Kilo Almanın Pratik Yolları

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kiloKilo almak için yapılabilecek birçok pratik yol bulunuyor. Eğer bu pratik çözümler düzenli olarak uygulanırsa oldukça olumlu sonuçlar veriyor. İştah açıcı olan bu yollar aynı zamanda doğru zamanlarda uygulanıldığı zaman işe yarıyor. Bu yüzden önerilen pratik uygulamaların zamanı ya da içeriğine aynen uyulmalı. Şimdi kilo aldırıcı pratik yolara geçelim
İlki yatmadan önce sıcak süt içilmesi oluyor. Fakat sıcak süt içerisine 2 çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı tereyağı konarak karıştırılmalı ve yatmadan kesinlikle en az 45 dakika önce içilmeli.
Yenilen yemekler kalorisine göre seçilmeli ve yüksek kalorili besinler daha çok tercih edilmeli. Kırmızı et ürünleri, tavuk ürünleri, makarna gibi besinler seçilebilir. Aynı zamanda yemekler sıcak halde yenmeli.
Kilo aldırıcı etkenler yanında bunu önleyen etkenler de bulunuyor. Sigara ve kahve bunlardan bir kaçı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden iştah kesici şeylerden kesinlikle uzak durulmalı ve bu alışkanlıklara bir son verilmeli.
Ara öğünler kilo almada oldukça etkili oluyor. Bu yüzden ara öğünlerde bol bol meyve ve kuru yemiş tüketilmeli.
Kahvaltılar kilo almak isteyenler için en önemli öğünlerden biri. Bu yüzden peynir zeytin yumurta gibi ana kahvaltı ürünlerinin yanı sıra reçel, bak, pekmez gibi şekerli kahvaltılıklar da bol miktarda tercih edilmeli.
Yeteri kadar su içilmeli. Vücudun dengesi en iyi su ile sağlandığı için kilo aldırıcı etkilerin dengesini sağladığı unutulmamalı.
Patates gibi kilo almakta etkili olan besinler bol bol tüketilmeli. Fakat bu besinler fazla yağlı bir şekilde pişirilmek yerine haşlanmalı. Yağlı besinler tokluk hissi verdikleri için kilo aldıran etkilerinin azaldığı göz önünde bulundurulmalı.
Kilo alırken vücudun şeker oranı oldukça önemli bir nokta oluyor. Bu yüzden vücudun şeker ihtiyacı çikolata, şeker, baklava, sütlü tatlı gibi besinlerle sürekli olarak karşılanmalı. Böylece vücut kilo almakta daha az zorluk çekiyor.
Nasıl kilo alınır sorusuna cevap olarak gelen bu pratik yöntemler doğru zamanlarda doğru şekillerde uygulandığında alınan sonuçlar kesinlikle beklentilerinizi karşılayacak ve kalıcı kilolar olacaktır.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa