En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler

Written by admin. Posted in Kilo Almak

en-cok-kilo-aldiran-yiyeceklerKilo almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri nasıl beslenmeleri gerekmektedir. Bu noktada en çok kilo aldıran yiyecekler kilo almaya yardımcı olmak açısından fayda sağlamaktadır. Kilo aldıran yiyeceklerin en başında şeker gelmektedir. Bunun yanı sıra un ve yağ bakımından zengin yiyecekler de kilo almaya büyük ölçüde yardımcı olan yiyecekler arasında yer almaktadır. Bu yiyeceklerin yüksek kalori içermeleri ve vücuda yüksek miktarda enerji vermeleri sayesinde kilo artışı sağladıkları bilinmektedir. Yine de kilo alırken vücudun dengesini korumak için bu besinlerin dengeli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

En çok kilo aldıran yiyecekler kategorisinde ekmek pilav ve makarna gibi karbonhidrat açısından zengin yiyecekler büyük yer tutmaktadır.  Bu yiyeceklere yağ eklemesi yapıldığında kilo alımı daha da artacaktır. Meyveler ve meyve suları da şeker içeren yapıları sayesinde kilo aldıran yiyeceklerden olmaktadırlar. Özellikle öğün aralarında tüketilecek meyve ve meyve suyu ile kilo almak daha hızlı olacaktır. Kırmızı et protein açısından zengin yiyeceklerden biridir. Ek olarak vitamin ve mineral açısından da zengindir. Bunun yanı sıra yumurta süt peynir ve yoğurt gibi besinler de kilo almak için en iyi besinler arasında yer almaktadırlar.

Pirinç genel olarak kilo aldıran besinler arasında bulunurken kahverengi pirinç kalori açısından daha yüksek bir besini ifade etmektedir. Ayrıca kahverengi pirincin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller de yüksek enerji sağlamaktadır. Kuruyemişler özellikle fındık ceviz ve badem kalorisi yüksek kuruyemişler olup hem sağlıklı hem de kilo almaya yardımcı gıdalar olarak nitelendirilmektedir. Balık yağı içeriğindeki Omega – 3 asitleri ile sağlıklı bir şekilde kilo almaya yardımcı olmaktadır. Somon balığı ton balıkları ve alabalık omega-3 açısından en zengin balıklar olup kilo almak isteyenlerin bu balıkları tüketmesi tavsiye edilmektedir.

Kinoa protein ve lif açısından çok zengin bir tahıl olup yüksek kalori içermektedir. Bunun yanı sıra vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan kinoa kilo almak isteyenlerin diyet listelerinde yer alan vazgeçilmez yiyecekler arasındadır. Keten tohumu da kilo aldıran yiyecekler arasında yer alan besinlerdendir.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa