Kilo Aldırıcı Yiyecekler

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-yiyeceklerYemek yediğiniz halde bir türlü kilo alamıyorsanız beslenme programınızı değiştirmeniz gerekiyor demektir. Yağlı unlu hamur işleri ve şekerli tatlılar tüketmek kilo almanızı sağlar. Ancak sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeniz için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Metabolizmanızın fazla çalışması stres depresyon ve kullanılan bazı ilaçlar kilo almanızı engelleyebilir.

Öncelikle bir hastalığınızın olup olmadığını öğrenip tedavi olmalısınız. Gün içinde alınan kalori miktarının harcanan kalori miktarından daha fazla olması kilo almanızı sağlar. Ancak yağlı kızartmalar yerine fırında pişmiş yemekler tüketebilirsiniz. Şerbetli tatlıları azar azar tüketmek gereklidir. Sağlıklı kilo almanın tek yolu günlük aldığınız kalori miktarından 400 kalori daha fazlasını tüketmek gereklidir. Ayda 1-2 kilo almak sağlıklıdır. Hızla alınan kilolar sağlık problemlerini de beraberinde getirdiğinden ideal kilo alma yöntemi yavaş kilo almadır.

Kilo almak için kalori bakımından zengin olan kilo aldırıcı yiyecekler tüketmek gereklidir. Haftada hayvansal ve bitkisel yağları düzenli olarak tüketmek gereklidir. Haftada 3 defa balık ya da et yağı tüketebilirsiniz. Zeytinyağı fıstık yağı fındık yağı soya yağı ve tereyağını yemeklerde bolca kullanmalısınız. Zeytinyağlı salata yapabilirsiniz. Kahvaltıda fındık ezmesi ekmeğinize sürebilirsiniz. Ayrıca meyve içecekleri tüketmek kilo almanızı sağlar. Bir bardak meyve suyunda 2-3 meyve bulunacağından doğal şeker alabilirsiniz. Şerbetli tatlılar yerine daha sağlıklı olan meyve sularını tüketerek de aynı kaloriyi alabilirsiniz. Karbonhidrat bakımından zengin olan makarna ekmek pilav gibi besinleri ana öğünde tüketmelisiniz. Aşırı yağlı yiyecekler kolesterole neden olduğundan yemeklere azar azar katabilirsiniz.

Zayıf kişilere kilo aldırabilmek için az miktarda sık öğünler halinde yemek yemeleri tavsiye edilir. Öğünlere kilo aldırıcı yiyecekler ilave edilir. Bunlar elma suyu ananas suyu üzüm suyu gibi meyve suları domates suyu pekmez tahin kuru kayısı kuru üzüm susam bal tam buğday ekmeği yulaf ezmesi keten tohumu yağı tereyağı yumurta balık yağı patates peynir gibi besleyici değeri yüksek ve vitamin bakımından zengin besinlerdir. Ayrıca ceviz badem fındık kabak çekirdeği ay çekirdeği gibi kuru yemişleri ara öğünlerde bolca tüketmek istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa