Kilo Almak Ve Psikoloji

Written by admin. Posted in Kilo Almak

İnsan hayatında çaşama baskısı, seneler öncesinden beri varolan bir oluşumdur. Özellikle bunu kendine görev edinen ve insanların dünyasına karıştıkça sevinçli hisseden kişiler vardır. Bu ara ara eşimiz, bazı zamanlar arkadaşımız, ara ara de kayınvalidemizdir. İllaki vaziyet değerlendirmesi yapar, her türlü mevzu üzerine rahatça konuşabilirler.

               Çsafha baskısı ile kilogram almanın ne alakası var diyenler yanılacaklar. Çünkü insanları dış görünüşleriyle değerlendirenlerin çoğu, kg hikayesinde eleştirilerini hiç çekinmeden söyleyebiliyor. Zayıf veya şişman insanların üzerine giyindikleri kıyafetlerden, kıyafetin olup olmamasından, daha birçok mevzuya yorum getirebilirler.

               Bazen bu eleştiriler o denli yakınımızdan gelir ki, psikolojimizi bile etkileyecek sıklıkta eleştirilere maruz kalırız. Örneğin, eski toprak dediğimiz anneannelerimiz cılız hanımefendi sevmezdi. Kendilerine gelin alırken bile kilosuna bakarlar, hatta daha yakından araştırma fırsatları bile yaratırlardı. Zayıf gelin olmaz, sıska hanımefendi olmaz veya cılız anne olmaz benzer biçimde cılız bedenin kabul edilmediği bir toplumda hanımefendi sürekli baskı altında kalırdı.

               Münümüzde zayıflamak bayanlar için ne kadar başarı göstergesi olsa da, birtakım anlayışlar için zayıflık hala zayıflık göstergesi. Kadının bünyesi düşünülmeden, kg alıp alamadığı konuşulmadan veya bir hastalığı var mı yok mu bilinmeden meydana getirilen bu acımasız eleştiriler son aşama yanlış. Kilo bayanlar için elbise kadar önemlidir. Kendilerini ve giydiklerini sergiledikleri en önemli yer bedenleridir. Kendilerinde zayıflık veya kilogram kaybı hisseden kişiler, uzmanlar eşliğinde yiyecek programını kullanmaları problemlerine çare olabiliyor. Fakat bu süre içinde karşılaşılan psikolik baskı ayrı bir mevzuda tedavi icap ediyor.

               Dötü göründüğünü düşünen ve insan içine çıkmak istemeyen boyutlara uzanan zayıflık eleştirileri, bazılarının beğenilme duygusunu ortadan kaldırıyor. Kilo alma isteği duyan kişiler de yiyecek yeme öğünlerini arttırarak işe başlıyor. Kilo almanın bir öteki seçeneği olan spor, cılız kişilerin tercih ettikleri bir konum. Kendilerini sıhhatli hayatın içine atan kişiler, zaman içinde belli bir vücut oranına ve tarzına haiz oluyorlar.

               Kilo alma süreci zayıflama süreci kadar zor. Fakat sıhhatli bir hayat seçimi edinmek ve bedenlerini müsait kilolarına kavuşturmak isteyenler için yalnız bir fakatç. Amaçlarına ulaştıkları takdirde kendilerini ne kadar sevinçli hissedecekleri de aşikar.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa