Kilo Aldırıcı Diyet

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-diyetKilo almak için rasgele beslenmekten çok bilinçli ve planlı beslenmek gerekir. Kilo almak neden önemlidir? Çünkü sağlık bir yaşam sürdürebilmek için vücudumuzun belirli oranları korumak gerekir. Vücudun boy ve ağırlık oranı dengeli olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için de alınan kalorinin tüketilen kaloriden fazla olması gerekir. Bu da planlı bir diyet sayesinde gerçekleştirilebilir.

Kilo alabilmek için bazı bilgilerin bilinmesinde fayda bulunmaktadır. Çünkü bir yandan kilo aldırıcı diyet uygularken diğer yandan kilo kaybı yaşamak istenmez. Bu sebepten öncelikle bilmemiz gereken şeylerden bahsedelim. Alınan besinlerin fayda sağlamasını ortaya çıkaran bazı alışkanlıklar olabilir. Örnek verecek olursak sigara kullanmak besinlerin kalori değerini bilmemek gibi. Öncelikle bu yönde adımlar atmak ve bilgilenmek gerekir.  Ayrıca bağırsak ve mide hastalıkları da kilo almayı engelleyen etmenler olabilir. Parazitler yediğiniz besinlere ortak olabilir. Bunun yanında hormonlarda oluşabilecek bozukluklar da uyguladığınız diyeti hedefine ulaştırmayabilir. Öncelikle bu tür engellerin giderilmesi gerekir. Ayrıca istenilen kiloda olamamanın insanı olumsuz yönde etkileyebileceğinin de bilincinde olmak gerekir. Yani uygulanacak diyete hem psikolojik açıdan hem fiziki açıdan hazır olmak son derece önemlidir.

Diyet süresince uyulması gereken şeyler;

Diyet yapan kişi çay kahve alkol tüketimini oldukça azaltmak gerekir.  Bunun yanı sıra mideye yorgunluk veren şeyleri yememeye dikkat edilmelidir. Mideyi yormayan kalorisi yüksek besinler tercih edilmelidir. Bütün bunları tamamladıktan sonra şimdi bir kilo alma diyetine bakalım.

Kilo aldırıcı diyet:

Sabah kahvaltısı: kahvaltıda bir kaşık pekmez veya bal yenilmelidir. 100 gr beyaz peynir yararlı olacaktır. 4-5 dilim ekmek 10 gr tereyağı 10 tane siyah zeytin ve haşlanmış yumurtanın yanında bir bardak tam yağlı süt oldukça doyurucu bir kahvaltı olacaktır.

Öğle yemeği: bu öğünde 120gr kırmızı et haşlaması veya balık ızgarası 3-4 dilim ekmek bir tabak bol yağlı salata bir tabak pilav bir porsiyon tatlı

Akşam yemeği: 1 kâse çorba veya kuru baklagil yemeği bir tabak makarna 4-5 dilim ekmek bir kâse sütlü tatlı çeşidi. Bu diyet kilo aldıracaktır.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa