Kilo Aldıran Gıdalar

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldiran-gidalarGündemdeki popüler konular genellikle nasıl kilo verilir yönünde olmaktadır. Bu birçok kişinin sağlık açısından giderilmesi gereken önemli bir sorunudur. Bunun yanısıra sağlığımızın düzenli bir şekilde devam etmesinin yolu da mevcut kilosunun boyla orantılı olarak ideal düzeyde olmasıdır. Yani kilo vermek kadar kilo almak da gerekebilir. Ancak öncelikle şu husussu belirtmek de büyük yarar vardır. İdeal olmanız gereken kilonun çok altındaysanız bunun sebeplerini ortaya çıkarmanız gerekir.

Haliyle bu tıbbi bir destekle mümkündür. Doktorunuza zayıflıkla ilgili gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Çıkacak sonuçlara göre hareket edilmelidir. Zira zayıflığınız başka bir hastalığın habercisi de olabilir. Örneğin asalaklar hormonal bozukluklar yetersiz beslenme teşhis edilmesi gereken bazı hastalıklar ve stres gibi nedenler zayıflığa yol açabilir. Şayet doktorunuz zayıflığınızın sadece yetersiz gıdadan kaynaklandığını tespit ettiyse ve size kilo alma yönünde bir tavsiyede bulunduysa yapmanız gereken kilo almak için kilo aldıran gıdalara başvurmak ve gerekli kürleri uygulamaktır.

Peki, günlük kalorinizi artıracak kilo aldıran gıdalar nelerdir? Normal bir kişi günlük 2500 kaloriye ihtiyaç duyuyorsa kilo alması gereken kişi bunun çok üzerinde kalori alması gerekecektir. Öncelikle bitkilerden başlayalım: Bitkiler kilo aldırmasa da iştah açıcı bileşenlere sahiptir. Bunlar; kişniş pelinotu anason frenk kimyonu kereviz tohumudur. Bitkisel destek dışında kilo aldırıcı vitaminlerden de faydalanılabilir. Ancak bu yöntemlerden en önemlisi kilo aldırıcı besinleri tüketmektir. Bu gıdalar şunlardır: Üzüm pekmezi bal kuru kayısı zeytin hayvansal sütler peynir çeşitleri ceviz alabalık soya fasulyesi şekerpare helva çeşitleri tereyağı fındık badem fıstık ezmesi çikolata kuruyemişler avokado kuzu ciğeri patates esmer pirinç yumurta sarı ya da siyah üzüm. Özellikle üzüm hem iştahınızı açar hem de kilo aldırır. İçeceklerden ise üzüm ve elma suyu tüketilebilir.

Kilo almada nelere dikkat edilmelidir? Biyolojik metabolizmanız geceleyin daha yavaş çalışacağından enerjiye dönüştürmek için kalorileri daha az yakacaktır. Bu nedenle kilo aldırıcı besinleri akşam öğününde almak avantajlıdır. Bunun dışında sıvı besinler kalori alımını daha kolaylaştırır. Spor egzersizleri de önemlidir. Böylece hem iştahınız açılacak hem de yağsız bir şekilde kilo almanız sağlanacaktır. Bu açıdan kilo aldırıcı sporcu ürünleri almak da faydalı olabilir. Bunun dışında besin çeşitlerini ayırt etmeyin. Çünkü kilo aldıran gıdalar farklı besin  çeşitlerine yayılmıştır.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa