Bitkisel Kilo Aldırıcı

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldirici-bitkilerSağlık sebepleri çevresel stres metabolizma hızı ve birçok etkenlerden dolayı zayıf bir fiziğe sahip olabiliyoruz. Kilolu olmak gibi aşırı zayıflıkta bizleri pek memnun etmiyor. Zayıf olmaktan öte sağlıklı beslenme ön planda olmadır. Vücudumuzu gerekli besinlerle sağlığımızı korumalıyız.

Her kişinin kendine ait beslenme düzeni olması gerekir. Aslında hayatımızı bir düzene koymak gerekir. Düzensizlik kişiye kilo alımını ya da kilo alamamayı sağlar. Beslenme düzenimizde 3 ana 3 ara öğün koymalıyız. Diyetisyen yardımı alamıyorsak kendimize uygun besin listesi yapmamız bilgilenerek daha kolay olmasını sağlayacaktır. Günlük kalori miktarımızı hesaplamalı ve yaktığımız kalorinin üzerine 1000 e yakın kalori miktarını eklersek kilo alımını sağlayabiliriz. Alacağımız karbonhidrat protein ve yağların dengeli bir biçimde alınması için her öğünün farklı olması gerekir. Aynı miktar ve alınan aynı besinler kilo alımını sağlamaz ve bünyenin korumaya geçmesini sağlar. Alacağımız gıdaların yanında bitkisel kilo aldırıcı bitkilerden de faydalanabiliriz.

Bu bitkiler vücudunuzun rahatlaması sağlamakla birlikte iştah açıcı ve sağlıklı bitkilerdir. Bu bitkilere örnek vermek gerekirse; kimyon tohumu pelin otu turunç kabuğu nane yaprağı deve dikeni gibi bitkilerin çeşitli karışımlarla kilo alımını sağladığı gözlenmiştir. Melek otu kökü ve nane yaprağından birer tutam alınıp bir su bardağı suyla kaynatılıp içilmesi şeklinde bitki karışımlarını elde edebiliriz. Sizde bu bitkilerin etkileşimlerini göz önünde tutarak bitkisel kilo aldırıcı çaylar elde edebilirsiniz. Yemeklerden önce yapacağınız hafif egzersizler de iştahınızı açmasını sağlayabilir. Kilo alımı sırasında egzersizlerin önemi çoktur. Çünkü kilo alırken aldığınız yağların vücutta kasa çevirmek; vücudun fit ve sağlıklı kilo alımının sağlandığını kanıtlar. Günlük yapabileceğiniz yürüyüşler bile fayda edecektir size bu konuda.

Zayıflık; yeme bozuklukları hormon bozuklukları ve beslenme yetersizliği sonucunda oluşur. Yapacağınız sağlık tetkikleri sonucunda her hangi bir sağlık sorununuz gözükmüyor ise; yeme düzeninizi oluşturabilir ve bu sayede sağlıklı kilo alımını sağlayabilirsiniz. Beslenmenin yanına yardımcı olarak bitkisel ürünleri de eklerseniz kısa sürede beklediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa