Kilo Aldıran Besinler

Written by admin. Posted in Kilo Almak

kilo-aldiran-besinlerKilo vermek her ne kadar çok istenen bir durum olsa da bazı insanlar için kilo almak da son derece önemlidir. Çünkü sağlıklı bir yaşam sürebilmek için belli bir kiloya sahip olmak gerekir. Kilo almak için de diyet uygulanabilir. Belirli bir diyet programı uygulanmadan yararlı besinler alınmadan kilo sağlıklı kilo almak zordur. Aşırı zayıf bünyeli olanlar vücudun kalori miktarını artırmak zorundadır. Bu vücudun normal işlevlerini yerine getirmesi açısından önemlidir. Bunun için de kilo aldıran besinler gerekir.

Kilo aldıran besinler nelerdir? Kilo aldıran besinler protein karbonhidrat ve yağ bakımından zengin besinlerdir. Kilo alma diyeti uygulamak için; aldığınız gıdanın yüzde ellisi protein olması gerekir. Yüzde 40 kadar da karbonhidrat almak gerekir. Kalan yüzde 10 ise yağ olmalıdır. Kilo alırken ve verirken bilinçsiz rasgele beslenmek sağlık açısından zararlıdır.

En yararlı protein kaynağı olan kırmızı et tüketimi kilo almada çok önemlidir. Özellikle yağsız sığır eti tercih edilebilir. Yumurta ise yine protein kaynağıdır. Bunun yanında yumurtada A DE vitamini bulunması kilo almak için gereklidir.  Kuru yemişlerde bu konuda yararlı olacaktır. Doğmamış yağ protein ve lifler barındırmaları badem ceviz fıstık gibi kuru yemişleri kilo almada önemli bir yere koyar. Balıklar da kilo almada önemli rol oynarlar. Somon alabalık morina uskumru ton balığı gibi balıklar çok miktarda Omega-3 yağ bulundurmaları dolayısıyla tercih edilmelidir. Bu açıdan keten tohumu da kilo aldıran besinler arasındadır. Bunların yanında süt yoğurt peynir de protein kaynağı olarak ve sindirim sistemini rahatlatması açısından kilo almada önemli rol oynarlar.

Kilo almada bu besinleri tüketmek tüketmekten kaçınılmamalıdır. Üstelik öğün sayısı arttırılıp daha sık yemek yararlı olacaktır. Yukardaki besinlerin yanında diğer gıdalar da kilo almada yararlı olacaktır. Kepekli ürünler; kepekli ekmek kepekli makarna patates tavuk baklagiller yer fıstığı fıstık ezmesi bezelye soya ve sebzeler ve meyveler kilo almak için tüketilebilir. Kilo almak için elbette yeterli beslenmek gerekir. Bunun yanında hangi besinlerin kilo aldıracağını bilmek gerekir.

Geri Bildirim gönder...

admin

Kilo almakta zorlanıyor musunuz? İştahınız mı yok? Yemek yeseniz de kilo alamıyor musunuz? Cevabınız evetse size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Lütfen detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın

aa